Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dětský pěvecký sbor potřebuje pomoc

26. 3. 2010

Sbor je pro slavonické děti velice důležitý, protože je to jedna z mála možností pro smysluplné trávení volného času.

„Festival bude pro děti nezapomenutelný zážitek a rozšíří jim obzory, protože nemají příležitosti, které nabízejí velká města. Cesta do Kanady je pro ně něco jako cesta na Měsíc. Setkat se s lidmi z celého světa, poznat na vlastní kůži, jak důležité je učit se jazyky, osobní zkušenost s životem na jiném světadíle, nutnost komunikovat v cizině, to vše je v jejich věku nenahraditelné,“ sdělila za sbor Zuzana Kulhánková.

Pojede 30 členů sboru ve věku 10 až 20 let a tři dospělí, a to dirigent a hudební doprovod. Sbor přiletí do Vancouveru 4. července letošního roku. Festival se koná letos 5. až 10. července, následovat bude koncertní turné po Vancouver Island.

„Zvolili jsme tuto trasu, protože mnoho z dětí ještě nevidělo moře. Poslední koncert bude ve Vancouveru 17. července, večer před odletem zpět do Evropy. Okolí Slavonic je krásné, protože tam není žádný průmysl. To ovšem také znamená, že je tam tvrdý chleba. V některých případech je ve sboru více dětí z jedné rodiny. Rodiče jsou schopni zaplatit část nákladů na cestu, ale ne vše. Proto hledáme sponzory i individuální dárce. I malé příspěvky pomohou,“ doplnila Kulhánková. Každý, kdo chce sboru přispět může kontaktovat Základní uměleckou školu v Dačicích.