Jdi na obsah Jdi na menu
 


Postel! Nemáte doma postel navíc?

14. 5. 2010

Děkujeme všem, kdo nám pomáhají. 

Finance se pomalu scházejí, ten pošle dvacku, ten pade, někdo dokonce i stovku. Za minulé 2 týdny nám na kanadském účtu přibylo 415 dolarů z Kanady (Port Moody, Kitamaat Village, North Vancouver, Comox, Victoria, Saanichton, Naramata - a další příspěvky, u kterých nelze zjistit, odkud přišly). Z Evropy zatím čerstvé zprávy nemám.

Protinožci mi vynadali, že je dyžgrymynujeme, jelikož nemáme účet na jejich kontinentě. Abych ulehčila konání dobrých skutků všem bez ohledu na bydliště, rasu, politické přesvědčení, náboženství i sexuální orientaci, otevřela jsem PayPal účet. Vpravo pod mapou najdete knoflík, prostřednictvím kterého lze provést převod přímo na kanadské konto sboru.

Pomoct můžete také rozesláním odkazů na tento článek nebo související články v češtině nebo angličtině (odkazy níže) svým známým, o kterých si myslíte, že by mohli přispět, nebo kteří mají doma postel navíc.

Všem moc děkujeme!

Peníze ovšem zdaleka nejsou všechno, protože děti taky musí někde spát. Moji známí, kterým se nepodařilo přejít na druhý chodník ani se na poslední chvíli ukrýt v hale Svědků Jehovových, se při hovoru se mnou ustrašeně choulí a s hrůzou očekávají, kdy se zeptám, jestli by mi nemohli pomoct s ubytováním zpěváčků.

Dnes mi telefonala příjemná mladá dáma jménem Carly, která od známých slyšela, že slavonické děti potřebují pelíšky, a nabídla dvě místa. Přeje si starší dívky. Samozřejmě, máme stále velký výběr, a pozvala jsem ji k nám, abychom to prodiskutovaly. Když pozdravila česky, překvapilo mě to jenom trochu. Mnohem víc mě překvapilo i potěšilo, když vyprávěla, že před dvěma lety strávila na výměnném pobytu rok na gymnáziu v Dačicích, a na fotce sboru poznala několik spolužáků. Dokonce půl roku bydlela v rodině našeho šikovného pana stavitele. On ten svět opravdu je jedna velká vesnice. Přídělila jsem jí Evu a Adélu a pověřila ji, aby se zeptala všech známých, jestli pro její kamarády nemají náhodou postel navíc.

Je úžasné, jak obyvatelé Powell River každé dva roky otevřou dveře svých domovů úplně cizím lidem a týden se o ně starají. Jsou totiž velice hrdí, že jejich malé město na konci světa, které sice leží na pevnině, ale dostanete se do něj pouze lodí nebo letadlem, je dějištěm významného mezinárodního hudebního festivalu. Hosté z jiného konce světa, kteří v mnoha případech ani nemluví moc anglicky, jim poskytnou zajímavý kontakt s kulturou, se kterou by se jindy třeba ani nesetkali. Také jsou hostitelé samozřejmě vítáni, když se své hosty rozhodnou někdy v budoucnosti navštívit.

Pro mě je shánění ubytování také příležitost seznámit se s místními lidmi. Přistěhovali jsme se sem před rokem a půl a moc lidí tu zatím neznáme, takže jsem v obtížnější situaci než hostitelé jiných sborů, které tady žijí už dlouho a mohou do akce hledání postelí zapojit rodinu i široký okruh známých.

Na rohu naší ulice bydlí Faye, se kterou jsem se seznámila přes pejsky. Ta nabídla dokonce čtyři postele, z toho jednu dětskou 150 cm dlouhou. Od rodičů nejmenší holčičky ve sboru jsem zjistila, že se tam vejde, pokud za ty dva měsíce moc nevyroste, a tak jsem jim doporučila krmit ji hlavně salátem, žádné bílkoviny. U Faye bude bydlet Antonie, Adélka, mladší Kateřina a Michaela.

Doris, se kterou jsem chodila na tai-chi, než jsme si tam obě překroutily kolena, nabídla postele dvě. Jelikož její muž je pilot, dostanou Vojtěcha a Miroslava.

Prostřednictvím akademie se ozvali velice příjemní manželé, kteří bydlí o ulici výš. Už několikrát během festivalu děti ubytovávali a přáli si dvě dívky. Mají je mít, a sice starší Kateřinu a Michaelu. Paní má dodávku o sedmi sedadlech a nabídla také taxikářské služby pro děti ubytované v okolí, což se spolu s naším sedmimístným autem bude hodit.

Pán, který se nám stará o počítače, také nabídl místo, a příští týden se dohodneme, kolik dětí a jakého druhu by si vzal. S manželkou se přestěhovali do nového domu a právě zařizují pokoj pro hosty.

Všechny postele, které jsem zatím sehnala, jsou v okruhu 500 metrů od našeho domu, takže lze v případě potřeby vyslat rychlou zásahovou jednotku.

Mám také za úkol zajistit prostory na zkoušky, a tento problém vyřešila Faye, která nám nabídla kostel, kde je dokonce klavír. Sbor tam může zkoušet kdykoliv si vzpomene, kromě čtvrtka večer.

U nás bude bydlet pan regenschori s manželkou, abych mohla být nápomocná s tlumočením, no a v nejhorším postavíme na zahradě stanové městečko. Šikónek bude určitě mít radost.

Také sháním ubytování ve Victorii na 13. července, kdy tam sbor bude mít koncert. Normálně ubytování zajišťuje akademie, ale tento koncert bude společný s finským a novozélandským sborem, takže ubytovací kapacity jsou napjaté. Zatím jsme našli dvě místa, kde si vezmou po čtyřech dětech, ale kdo bydlíte ve Victorii a máte doma postel navíc nebo máte známé, kteří mají postel navíc...

Za všechno moc děkujeme, každá pomoc je nám platná a vydržme až do finiše, už se blíží!

Píše: Zuzana Kulhánková

Více: http://kulhankova.blog.idnes.cz/c/135581/Postel-Nemate-doma-postel-navic-Kralovstvi-za-postel.html