Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vydržme až do finiše

20. 4. 2010

Zázraky se totiž dějí jen jednou a když je člověk ten jediný, kdo může něco udělat, tak to udělat musí.

Na hranici Čech, Moravy a Rakouska leží malé, ale šikovné město o 2500 obyvatelích, kteří se všichni dali dohromady, aby poslali svůj dětský sbor http://www.youtube.com/watch?v=moDMD7UHfnY na mezinárodní hudební festival v Kanadě http://www.kathaumixw.org/index.htm.

Slavonický sbor je jeden z 22 z celého světa, které prošly náročným výběrovým řízením. Bude soutěžit se sbory a sólisty z Kanady, USA, Filipín, Taiwanu, Dánska, Finska, Slovinska, Německa, Francie, Ugandy, Austrálie a Nového Zélandu. Festival bude zahájen Dvořákovou Novosvětskou symfonií.

Děti přiletí do Vancouveru 4. července 2010 a budou pokračovat do Powell River. Festival se koná 6.-10. července 2010, potom následuje turné po Vancouver Island (ostrov je jen o málo menší než ČR). Zvolili jsme tuto trasu, protože mnoho z nich ještě nevidělo moře. Předběžný program koncertů je Pender Harbor (11.7.), Quadra Island (12.7.), Victoria (13.7.), Tofino (14.7.). Poslední koncert bude 17. července v North Vancouveru a 18. července sbor odlétá domů.

mapFF.jpg

Přijede 30 členů sboru ve věku 10-20 let a 3 dospělí (sbormistr a hudební doprovod). Náklady na cestu, víza, festivalové poplatky, stravování a ubytování jsou $2500 na osobu. Rodiče dětí přispěli podle svých možností a získali jsme také podstatnou finanční podporu, bez které bychom cestu nemohli uskutečnit.

Na úspěchu celé akce se zatím podílejí tyto organizace:

Město Slavonice, Centrum pro budoucnost o.p.s. Slavonice, Obec Písečné, Jihočeský kraj, Waldviertler Sparkasse von 1842 a.s. Dačice, Pěvecký sbor Hilaria Kautzen, Řád bratří karmelitánů ČR, SETO s.r.o. Dačice, Nadace Jihočeské naděje, Centropen a.s. Dačice, Hasiči Slavonice, ČECH-ODPADY s.r.o. Šach, TREGLER-PALIVA s.r.o. Nová Bystřice, Generali pojišťovna a.s., Sinclair Travel, Pacific Coastal Airlines

Sponzorem turné po Vancouver Island je firma Big Bus Victoria, která nám bezplatně poskytne na 5 dnů autobus s řidičem, transfer na letiště a další cennou pomoc.

Velkou zásluhu mají jednotliví dárci z ČR (Slavonice, Dačice, Praha), Nizozemska (Amsterdam), Rakouska (Vídeň, Dobersberg, Kautzen), Německa (Ingolstadt, Römerberg), Belgie (Wezembeek-Oppem, Vilvoorde), Lucemburska a Kanady (Vancouver, Nanaimo, Calgary). Jestli jsem na někoho zapomněla, omlouvám se a napravím to příště.

Dnes máme pohromadě 80 % potřebných peněz. Chybí nám ještě 250 tisíc korun ($15,000). Můžeme tento sen uskutečnit, pokud najdeme 1500 lidí, kteří přispějí po 170 korunách ($10).

 

Všem moc a moc děkujeme!

 

http://kulhankova.blog.idnes.cz/c/133846/Vydrzme-az-do-finise.html