Jdi na obsah Jdi na menu
 


Viva la bella je dětský pěvecký sbor působící při ZUŠ v jihočeských Slavonicích.

Obrazek

 

 

 

Počátky sborového zpívání spadají již do období  let 1980-82, kdy v LŠU krátce působil pěvecký sbor pod vedením učitele V.Burkarta. V rámci spolupráce LŠU a ZŠ v letech 1985 -1991 působila učitelka ZŠ a LŠU Mgr. Jarmila Schmidtmayerová  jako sbormistryně sboru ZŠ a učitel LŠU V.Burkart doprovázel sbor na klavír. Od 1.9.1991 se stal sbor dětským pěveckým sborem ZUŠ a vzájemná spolupráce trvala až do šk.roku 2001/2002.

Od šk.roku 2002/2003 je sbormistrem učitel ZUŠ Vlastimil Burkart. V únoru 2005 přijal sbor název Viva la bella, v současnosti má 24 členů a přípravný sbor Piccolo. Na klavír ho doprovází  Mgr. Ivana Šedová, na instrumentálním doprovodu se podílejí  Adéla Dostálová a Marie Burkartová.

Repertoár sboru Viva la bella tvoří vedle klasické tvorby písně lidové, taneční, koledy i spirituály.

      Originální oblečení sboru vytvořil textilní ateliér Zuzany Krajčovičové ve Slavonicích.

Viva la bella dosáhla ocenění  na česko-rakouských festivalech Musica sacra v Borovanech, Třebíči, Telči, Langau i ve Slavonicích. Při zahraničních zájezdech vystoupila v německém Römerberg-Heiligensteinu, Sinzheimu, francouzském  Dannemarie a v rakouských městech Kautzen, Dobersberg a Raabs.

Čest a vzácnou příležitost zazpívat bývalému panu prezidentovi Václavu Havlovi měl sbor v kostele Nanebevzetí Panny Marie při jeho návštěvě Slavonic v roce 1997.

Viva la bella koncertovala  i v partnerské obci Slavonic Stakčíně na východním Slovensku, dále pak v Jihlavě, Uherském Brodě, Žďáru nad Sázavou, Soběslavi, Krahulčí, Dačicích, V.Lhotě, Č.Krumlově, Lidicích, J.Hradci, Lužnici, Jemnici, Rancířově, Studené, Starém Městě pod Landštejnem, Nové Bystřici.

 Na regionálních soutěžích pěveckých sborů v Písku v letech 2005, 2006 a 2008 získala zlaté pásmo a v roce 2008  pásmo stříbrné na soutěžní přehlídce „Zahrada písní“ v Praze.

Největším úspěchem byla pro sbor účast na světovém festivalu pěveckých sborů v Kanadě v Powell River v červenci 2010, na který  byl vybrán mezinárodní komisí spolu s dalšími 30 sbory z celého světa.

aktualizace k 11.12.2013

 

Obrazek